jak_dobrac.jpg
 
Na boisku każdy zawodnik odgrywa ważną rolę, ale błąd bramkarza może zaważyć na rezultacie całego meczu. Dlatego też odpowiedzialność wymaga odpowiedniego sprzętu, a w szczególności dobrych rękawic.
 

Jak wybrać rękawice. Na co zwrócić uwagę przy zakupie.

 
Z pewnością należy zastanowić się nad przeznaczeniem oraz co danemu bramkarzowi najbardziej odpowiada.
 
PRZEZNACZENIE - rodzaj nawierzchni na jakiej bramkarz w dużej mierze będzie grał (sztuczna czy naturalna). Czy będą to rękawice meczowe czy treningowe.
 
RODZAJ SZYCIA:
- NEGATIVE – ten rodzaj kroju polega na zszyciu paneli bocznych z pianką wewnątrz rękawicy. Dzięki czemu są one dopasowane do dłoni i wpływa na dobre czucie piłki przez bramkarza.
- FLAT – Jeden z najpopularniejszych rodzajów szycia rękawic. Ten krój odwrotnie do typu NEGATIVE jest szyty zewnętrznie (płasko). Tego typu rękawice cechują się dużą wytrzymałością.
- ROLL FINGER – Jest to obszycie pianką dookoła palca. Rękawice gwarantują dużą wygodę oraz dobre czucie piłki.
- HYBRID ROLL/NEGATIVE – Połączenie dwóch szyć w jednej rękawicy. W tych modelach hybrydowo zostały połączone kroje NEGATIVE, które to zajmują dwa środkowe palce oraz ROLLFINGER – dwa zewnętrzne palce.
 
KOLORYSTYKA – każdy bramkarz szuka rękawic, które będą odpowiadały mu wizualnie. Może to być jego upodobanie, a może potrzebuje rękawic, które kolorystycznie będą pasowały do stroju meczowego. Bravry z czasem planuje produkcję modeli w różnej kolorystyce. 
 
ROZMIAR – Ważne, aby rękawice były dobrze dopasowane do dłoni. Zapewni to komfort gry oraz zapobiegnie ścieraniu się rękawic w nieodpowiednich miejscach.
 

Jak dobrać rozmiar rękawic?

Należy zmierzyć długość od końca palca środkowego do nadgarstka (nie obwód dłoni, gdyż z większym wymiarem do nagdarstka zwiększa się obwód rękawic) – można miarką krawiecką lub linijką. Następnie sprawdzić w tabeli rozmiarów, którą przedstawiamy poniżej. 
 

Jak dbać o rękawice?

Rękawice są narzędziem pracy każdego bramkarza. Dlatego aby wykorzystać pełnię komfortu należy odpowiednio dbać o swój sprzęt. Bramkarzu pamiętaj, aby po każdym użyciu rękawic je umyć. Przemyj je letnią wodą (do 45-50st celcjusza) z delikatnym mydłem / dokładnie wypłukaj, aby nie pozostawić pianki mydła i pozostaw do naturalnego wyschnięcia z dala od źródeł ciepła* (*grzejniki, bezpośrednio na słońcu, suszarka). Szybki sposób na osuszanie wymusza zmiany w materiale (głównie lateks i pianka) rękawic, które z biegiem czasu będą pękać, twardnieć, tracić komfort użytkowy, amortyzację i rozwarstwiać się. Staraj się, aby podczas szuszenia rękawice były palcami na górze (nie przylegając do siebie) w swobodnym zwisie lub na ręczniku. Przechowuj rękawice suche w miękkim pokrowcu, aby podczas transportu uniknąć przetarć mechanicznych.
 
Jeżeli zadbasz należycie o swój sprzęt, to on pomoże ci w najtrudniejszych sytuacjach.

 

 

TABELA ROZMIARÓW RĘKAWIC

 

 

Jeśli zakupisz rękawice Bravry, które okażą się nie wpasowane na Twoją dłoń chętnie je wymienimy na inny rozmiar (-/+ 1) bez problemu! Skontaktuj się z nami ustalając termin i koszty dostawy.

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.